На захисті ТЕС на Харківщині вкрали понад 8 млн грн: СБУ викрила посадовців

Служба безпеки спільно з Національною поліцією заблокували схему привласнення бюджетних коштів, виділених на посилення інженерного захисту об’єктів будівництва захисних споруд для Зміївської ТЕС на Харківщині.

Про це повідомив речник Управління СБУ у Харківській області.

За даними слідства, у 2024 році ТЕС уклала договір на будівельні роботи вартістю понад 245 мільйонів гривень. Під час виконання проєкту підрядник використав бетон, який не відповідав технічним вимогам, а до документації внесли недостовірні дані.

Слідчі вважають, що через це державний бюджет зазнав збитків на 8,1 мільйона гривень.

Підозри оголосили начальнику дільниці одного з енергетичних підприємств і директору приватної компанії-підрядника.

За результатами 11 санкціонованих обшуків за місцями проживання фігурантів та у приміщеннях підприємств правоохоронці вилучили фінансово-господарську документацію, технічні матеріали та інші докази злочину.

На підставі зібраних доказів обом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах).

Їм загрожує 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.