Справу експрезидента АТ “Мотор Січ” Богуслаєва передали до суду – СБУ

Правоохоронці завершили розслідування і передали до суду обвинувальний акт щодо експрезидента АТ “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва і директора зовнішньоторговельного департаменту цього товариства Олега Дзюби, яких підозрюють у роботі на агресора. Про це повідомили Служба безпеки України та Офіс генпрокурора.

Крім того, у межах кримінального провадження накладено арешт на все майно обвинувачених на загальну суму понад 12 млрд у гривневому еквіваленті.

Йдеться про кошти, нерухомість, корпоративні права обох посадовців, а також їхнє майно, яке вони здобули злочинним шляхом і оформили на своїх родичів за кордоном.

Обох обвинувачених затримали співробітники Головного слідчого управління та контррозвідки СБУ у жовтні 2022 року.

83-річного Богуслаєва обвинувачують за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

→ ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
→ ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
→ ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань);
→ ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

Керівнику департаменту зовнішньоекономічної діяльності Мотор Січі Олегу Дзюбі інкримінують три статті:

→ ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
→ ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
→ ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

Обом загрожує до 15 років тюрми з конфіскацією майна.

За даними слідства, у грудні 2017 року – жовтні 2022 року Богуслаєв і Дзюба налагодили діяльність підрозділу Мотор Січі на тимчасово окупованій території Донецької області. Сніжнянський машинобудівний завод сплачував податки і митні збори у бюджет терористичної “ДНР”.

Слідство встановило, що компанія Мотор Січ продавала авіаційні двигуни для військових гелікоптерів Росії навіть після 24 лютого. Двигуни Мотор Січі знайшли у збитих російських гелікоптерах.

Правоохоронці стверджують, що у квітні 2022 року Богуслаєв навмисно заблокував поставку гелікоптера для потреб Головного управління розвідки Міноборони України. Для цього він дав вказівку своїм підлеглим розібрати повітряне судно на деталі та приховати експлуатаційну документацію до нього.