Офіс генпрокурора України почав розслідування щодо фальсифікацій у дисертації народного депутата від ОПЗЖ Віктора Чорного.
Так, дослідити наукову роботу прокурори вирішили після журналістського розслідування Данила Мокрика і відповідної заяви юристів програми Bihus.Info.
Йдеться про фальсифікації і “особливості”, які ставлять під сумнів справжність наукової роботи, зазначили в Bihus.Info.
Вивчати дисертації Віктора Чорного, а також його однопартійця Іллі Киви доручено ДБР.
Як повідомили журналісти, Чорний захистив дисертацію на тему “Формування і реалізація механізмів запобігання та протидії корупції в органах державної влади (на прикладі країн ЄС та України)”. Однак вивчивши матеріал, вони знайшли низку невідповідностей.
У розслідуванні зазначається, що до своєї наукової роботи Чорний додав довідку про “практичне впровадження від ГО “Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління””, як вважають журналісти, з підробленим підписом Ольги Руденко.
Вони ж відзначають, що подібну довідку до своєї дисертації прикріпив й Ілля Кива, який раніше захистив дисертацію на тему “Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)”.
Крім того, Данило Мокрик вказав, що обидва депутати, що захистилися, посилаються у своїх роботах на сфальсифікований збірник матеріалів науково-практичної конференції, яка відбулася в МАУП у 2018 році.
В роботі Чорного вказується, що він брав участь у цій конференції, а також нібито опублікував свої тези в науковому збірнику, який вийшов після неї, на сторінках 149-151. Однак Мокрик вказує, що таких сторінок у збірнику немає взагалі і він закінчується на 144-й сторінці.
Крім того, журналіст вказує, що в метаданих обох файлів вказано одного й того же автора – “DOVGAL”, хоча вони опубліковані на різних ресурсах.
Зазначено, що справу порушили за ст. 358 (ч.4) – використання свідомо підробленого документа. Винуватці можуть відбутися штрафом або бути заарештованими та позбавлені волі на строк до двох років.