Захоплював кораблі і вимагав викуп: в Україні затримали першого пірата (фото)

В Україні вперше оголосили підозру своєму громадянину в піратстві. Чоловік зі зброєю в руках в 2020 році захопив судно в Індійському океані і вимагав викуп за його звільнення.

Про це інформують на сайті Офісу генпрокурора.

Підозрюваний був співробітником іноземної компанії, яка надавала послуги з охорони в районах з високим ризиком нападу піратів.

Судно, яке захоплював українець.

У відомстві зазначили, що такий злочин було розкрито в Україні вперше.

За даними слідства, в липні 2020 року українець, бувши при виконанні своїх робочих обов’язків, зі зброєю проник на борт судна під прапором Маршаллових островів в Індійському океані. Там він пригрозив застосувати гвинтівку і зробив демонстративний постріл в стелю капітанського містка. Чоловік вимагав змінити курс судна і викуп.

Представники судноплавної компанії вели переговори з загарбником чотири дні. У підсумку вони передали йому 6 тисяч доларів в обмін на здачу зброї та розблокування роботи судна. Але вже після повернення на плавучу базу охоронної компанії, він захопив її арсенал і почав вести нові переговори. Цього разу він наполягав на виплаті йому 100 тис дол – в іншому випадку вся зброя опиниться на дні океану.

Як повідомили пізніше в силовому відомстві СБУ, компанія відмовилася виплачувати викуп. Зловмисник встиг викинути частину зброї, а потім його зупинили силою. Оскільки події відбувалися у відкритому морі, то його неможливо було притягти до відповідальності (в нейтральних водах не поширюється юрисдикція жодної держави).

Затримання пірата відбулося вже в Україні, коли правоохоронці прийшли до нього додому з ордером на обшук і арешт. Зазначено, що чоловік кілька разів міняв паспорта і місця проживання.

Вручення підозри.
Техніка пірата.
Чорний "готівка".
Підроблені документи.

Більше кримінальних новин читайте за посиланням: