НАБУ та САП завершили розслідування щодо розкрадання понад 32 млн грн на підприємствах “Укроборнопрому”
Завершено розслідування у справі організованої злочинної групи, яка упродовж 2014-2019 років заволоділа коштами державних підприємств – учасників концерну “Укроборонпром” – на загальну суму понад 32 млн грн і здійснила замах на заволодіння коштами цих держпідприємств на суму понад 19 млн грн.
Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро.
За даними слідства, підприємство-спецекспортер продукції та послуг військового призначення штучно залучало іноземних посередників для сприяння в укладенні зовнішньоекономічних контрактів.
Водночас ці зареєстровані у Британії та Чехії компанії ніяких послуг не надавали, а вся робота фактично здійснювалася штатними співробітниками державного підприємства.
Вказується, що протягом 2014-2019 років посередникам сплатили понад $560 тисяч (13,3 млн грн) та майже €670 тисяч (19,3 млн грн).
Гроші виводили через рахунки фіктивних компаній, після чого ділили між собою учасники злочинної групи.
Також планувалася оплата компаніям-нерезидентам орієнтовно $172 тисячі (4,4 млн грн) та майже €500 тисяч (14,7 млн грн). Втім, переказати гроші зловмисники не встигли, оскільки дізналися про активні слідчі дії НАБУ і САП щодо аналогічних схем.
У березні 2026 року НАБУ і САП викрили схему та повідомили про підозру 3 особам: ексдиректору державного підприємства (наразі обіймає посаду одного із заступників генерального директора АТ “Українська оборонна промисловість”), ексраднику директора підприємства-спецекспортера та бенефіціару приватної компанії.



